Makaleler » ANTRENMAN & BESLENME » ZAYIFLAMAYA ve YAĞ YAKIMINA YARDIMCI OLAN MEYVALAR...

asdasdasdas dasdasdasd
resimKonu
 

Kayısı:

Kalori bakımından bir hayli düşük olan kayısının 100 gramında 60 -70 kalori bulunur. Olgunlaşmamış kayısının ise kalorisi çok daha düşüktür. Yoğun lifli yapısı sayesinde sindirim esnasında mide ve bağırsaklara bir hayli enerji harcatır. Yani kayısının kalorisine yakın bir miktardaki enerjiyi vücudumuz kayısıyı sindirmek için harcamaktadır.

 

Kiraz:

Kirazın diyet listeleri için yoğunlukla tercih edilmesinin sebebi vücuttan ödem atıcı, idrar söktürücü ve yağ yakıcı faydaları olan bir meyve olmasıdır. Özellikle kiraz ve yoğurt karışımı diyet programlarında iştah kesici ve tok tutucu olmasından dolayı tercih edilebilir. Tatlı krizinizin önüne bu şekilde geçebilirsiniz.

 

Elma:

Kilo vermek için elmanın yeşili daha makbuldür. Özellikle diyetisyenler tarafından ağırlıklı olarak tercih edilen elma, içerdiği bitkisel enzimler ve vitaminler ile yağ yakıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı bir etki ortaya koymaktadır.

 

Kırmızı Üzüm:

250gr kırmızı üzümde yaklaşık olarak 75 – 80 kalori vardır. İçerisindeki fruktoz ile (meyve şekeri) kan şekerini dengeler ve tatlı krizlerinize engel olabilir. Çekirdeğinde ise çinko ve magnezyum bolca bulunur. Bu minerallerin metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. İçerisindeki lifler ise bu meyvenin hazmında bağırsakların çalışmasına yardımcı olmaktadır.

 

Yaban Mersini:

Lif bakımından zengin olan yaban mersini aynı zamanda kanserden koruyan antioksidanlar içerir ve hafızayı güçlü kılar.

 

Karpuz:

Bolca tüketebilirsiniz. Su ve C vitamini bakımından zengin olan karpuzun bir kasesi veya suyu sadece  75-80 kaloridir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır