Makaleler » ANTRENMAN & BESLENME » SÜPER GRİP SAVAR 5 GIDA

asdasdasdas dasdasdasd
resimKonu
 

Süper Grip Savar 5 Besin

Kışın zayıf düşen bağışıklık sistemini güçlendirmek sizin elinizde. Öğünlerinize bu 5 süper besini ekleyerek gribal enfeksiyonlara meydan okuyun.

 

ZENCEFİL
Doğanın önemli antiviral bitkilerinden biri olan zencefil pek çok faydalı bileşene sahiptir. Kalsiyum, fosfor, demir, B ve C vitamini içeren bitki, ağrı kesici özelliğinin yanı sıra iyi bir antiseptik ve antioksidandır. Terlemeyi sağlayarak gribal enfeksiyonların önlenmesi ve tedavisinde, özellikle ateş düşürücü ve boğaz ağrılarını dindirici olarak görev yapar. Zencefil doğal bir aspirindir. Kanı sulandırır, damarları açar, pıhtılaşmayı önler. Üşüme ve öksürük başladığında taze zencefil ile hazırlayacağınız bitki çayı çok faydalı olacaktır.
 
SARMISAK
Sarmısakta, vücudun gıdalarla alması gerekenler dahil 17 çeşit aminoasit, germanyum, çinko, A, B1 ve C vitaminleri bulunur. Griple mücadele açısından içerdiği en etkin madde ise doğal bir antibiyotik olan allisindir. Sarmısak pişirildiğinde allisin etkisini kaybeder. Bu yüzden çiğ ve dövülmüş olarak tüketilmesi en faydalısıdır. Günde en az bir diş çiğ sarmısak grip, nezle ve ses kısıklığının bir numaralı düşmanıdır. Sarmısak aynı zamanda terletici etkisi nedeniyle ateş düşürücü görevi görür.
 
ANANAS
Bol miktarda demir, kalsiyum, potasyum, manganez, B ve C vitamini içeren ananas vücutta meydana gelebilecek iltihaplara karşı etkili bir mücadele sergiler. Böylece sinüzit ve bademcik iltihabı gibi rahatsızlıklarla kolayca baş etmenize yardımcı olur. Güçlü yapısıyla bağışıklık sistemini destekleyen ananas nezleye karşı birebirdir. Ateş, öksürük ve boğaz ağrısı gibi şikayetleri olanlar taze ananas suyu içerek iyileşme yoluna girebilir. Çünkü barındırdığı bromelain adlı madde özellikle öksürükle mücadele eder.
 
TATLI PATATES
Tatlı patates kompleks karbonhidratlar, lif, beta-karoten, C vitamini, B6 vitamini, demir ve kalsiyum açısından zengin bir sebze olarak tüm dünyada yaygın bir şekilde tüketilir. Gerçek bir beta-karoten deposu olan bu sebze bağışıklık sistemini güçlendirerek gribe yakalanma riskini azaltır. Patatese turuncuya çalan rengi veren beta-karoten vücutta karaciğer tarafından A vitaminine dönüştürülerek özellikle solunum yolu rahatsızlıklarıyla mücadelede etkili olur.
 
MANTAR
Önemli bir protein kaynağı olan mantar aynı zamanda gerçek bir vitamin deposudur. B kompleks vitaminleri ve C vitamini açısından çok zengindir. Hemen hemen bütün aminoasitleri içerdiği gibi, kalsiyum, fosfor, potasyum, demir ve bakır yönünden de büyük ölçüde mineral içerir. Düşük karbonhidrat ve yağ oranı nedeniyle yararlı bir besin kaynağı olan mantar, zengin içeriğiyle bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu yüzden uzmanlar tarafından özellikle kış aylarında bol bol tüketilmesi önerilir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır