Makaleler » ANTRENMAN & BESLENME » SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN ...

asdasdasdas dasdasdasd
resimKonu
 

Fazla Kilolarıızdan Kurtulmak  ve Sağlıklı,  Zinde Bir Hayat  Sizin Elinizde... SPORla ve Düzgün Beslenme Programlarıyla bunu başarabilirsiniz,,,, Bir çoğunuz biliyorsunuzki besin kısıtlamaları üzerine kurulu saçma sapan diyet programları dengesiz beslenmeye yol açıyor buda bizim hem ruhsal psikolojik Hemde  bedensel olarak sağlıksızlığımıza yol açıyor ve vücudumuzun Bağışıklı düzenini Alt üst ederek her türlü hastalığa karşı bizi savunmasız bırakıyor,,, peki nasıl yapmalıyızda hem yiyelim hemde zayıflayalım ve bunun için nasıl programlar uygulamalıyız Antrenman sistemleri olarak neler uygulamalayız bunun cevaplarını sizinle paylaşacağım saçma sapan diyetlere gerçekten artık son ,,, Ama Bu Beslenme Düzenleriyle Zayıflamak Sağlıklı ve Formda  kalmak İçin Spor Yapmak Şart... Sporu Bir Hobby Veya kİlo verme amaçlı belli bir süreliğine yapılan aktivite olarak görmekten artık vazgeçin ülkemizde malesef bu anlayışla spora yaklaşılıyor Bu Düşünce Tarzı Olduğu müddetce Sporun Bu Ülkede İşi Gerçekten Çok Zor....... Spor Yaşam Tarzınız olsun, Size farklı gelebilecek bir antrenman sistemi paylaşmak istiyorum,,, bu antrenman sisteminde hem form tutacaksınız hemde sağlıklı beslenerek hızla kilo verebileceksiniz,,, bu sistem boks antrenman programlarıdır... buyrun

Dünyanın en eski sporlarından biri olan boksun gündelik yaşama katkısı iyi dövüşmek veya kaslı bir vücuda sahip olup belediye plajında değil, özellikle idman teknikleriyle yatıştırıcı özelliğe sahip, psikolojik olarak kazanmaya yardımcı olan bir spordur ve aşırı efor gerektiren bir spor olduğu için sistemli çalışıldığı taktirde çok iyi form tutucu ve kilo verdirici özelliği vardır..

Boks Idmanı,  hafif program

Boks idmanları süreleri raunt olarak söylenir. Bir raunt üç dakikaya tekabül etmektedir.

1. Nefes ve koşu idmanları

Salonda genellikle ring çevresinde hafif koşu ile 15 dakika tur atın. Sonrasında nefes talimine geçin. Ayaklar hafif açık ve birbirine paralel, kollar yukarı doğru kaldırılırken derin nefes alın ve ayak uçları üzerinde yükselin. Kollar öne doğru uzatın. Yere çömelin. Ayak uçlarında doğrulurken derin nefes alın ve tekrar aynı vaziyete dönerken nefes verin. Kollar yukarı kaldırılırken derin nefes alın. Gövde öne doğru bükülürken eller ayak uçlarına değdirin ve nefes verin. Yere çömelin. Vücudu ayak parmakları ucunda dengeleyin. Kollar yana doğru açılırken derin nefes alınıp verin.

2. Kültür fizik (Toplamda 20 dakika ve hareketler üçer dakika)

Ayaklar bitişik, eller kalçada, ayak burunları üzerinde topukları yerden keserek ve topukları üzerinde kalkarak tabanları yerden kesmek suretiyle yapılan bir idmandır. Ayaklar birbirine paralel ve araları dört parmak açıktır. Dizleri birbirine yandan değdirmek için ayaklar içe doğru kıvrılır. Dizler birbirinden açılarak ayak dışları üzerinde bükülerek yine ayak bilekleri çalıştırılmış olur. Topuklar üzerinde yükselerek ayak taban ve burunları üzerinde bir daire çizmek. Ayak burunları üzerinde yükselin. Geri geri gidilerek hız alınır. Sağ diz karına doğru çekilerek ileri doğru fırlatılır. Aynı hareket sol ayak ile de yapılır. Ayaklar bitişik, kollar yana açılmış olarak, sağ ayağı kalçadan yana doğru fırlatarak sağ avuç içine değdirmeye gayret edilmelidir. Ayaklar bitişik, kollar ileride tutulmuştur. Ayak burunlarında hız alınarak ayak, kalçadan ileri atılır. Sağ ayak burnu sağ avuç içine değdirilir. Bu hareket her iki ayakla da tekrar edilir.

3. Mide idmanı (1 raunt)

Meşin küçük topların mideye defalı vurulması esasına dayanır, ilk zam gözlerden yaş getiren idman sonra üç ay içinde baklavanın kralını ayn; görürsünüz.

4. Omuz, arka kol ve ön kol idmanı (3 raunt)

Duvara kolları değişik açıdan dayayıp, öne arka ayak hareket edilerek yapılır. Herhangi bir alet kullanılmaz. Her hareket üç dakika sürer.

5. İp atlama (1 raunt)

Klasik olarak üç dakika boyunca sağ-sol, sağ, sol şeklinde yapılır, iki ayakla birden zıplayarak yapılmaz. Bazı durumlarda süre artabilir.

6. Kum torbası ve Punching (1 veya 2 raunt)

Kum torbasında rakip karşınızdaymış hem siz hem de torba itilerek çalışılır Yumrukların tesiri artar. Punchingbal hızınızı yükseltir.

7. Gölge boksu

Ayna karşısında aksini görerek çalışma. Sporcunun tekniğini fart etmesine yardımcı olur.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır