Makaleler » ANTRENMAN & BESLENME » KARIN KASI 6 Baklava için Sporla Beraber Uygulanacak 6 Altın Taktik...

asdasdasdas dasdasdasd
resimKonu
 

6 Baklava için 6 Taktik

Sadece mekik çekerek karın kaslarınızı çıkartmanız imkansız. Bu 6 taktik ile hedefinize haha kolay ulaşacaksınız.

 

Su İle Uyanın
Sabahları kalkar kalkmaz yarım litre su için. Alman bilim adamlarına göre; bunu yapmanız yaklaşık 90 dakika sonra metabolizmanızın %24 daha iyi çalışmasını sağlıyor. Dahası, önceki araştırmalarda yeterli su içildiğinde vücuttaki kas hücrelerinin  daha hızlı geliştiği gösteriliyor. Burada uymanız gereken en önemli kural: Günde ortalama 3,5 litre su için.

Kahvaltıyı Atlamayın
Massachusetts Üniversitesi’nin araştırmasına göre; kahvaltı etmeyen erkeklerin sarkan göbeklere sahip olma ihtimali, kahvaltı edenlere göre 4,5 kat daha fazla. O yüzden uyandıktan sonraki 1 saat içinde, kahvaltınızı yapın veya en az 250 kalori içeren bir protein tozu karışımı için. Sabah kahvaltınızda 500 kaloriyi geçmemeye çalışın.

Sofrada Hedeflerinizi Düşünün
Blim adamları, diyet ve antrenman programlarını gözden geçiren kişilerin hedeflerine ulaşma yüzdesi, bunu yapmayanlara göre daha yüksek olduğunu söylüyorlar.

 Kendinize Beslenme Çantası Hazırlayın
* Elma (sabahları yemek için)
* İki dilim peynir (elmayla yemek için)
* 500-600 kalorilik atıştırmalık yiyecek (öğle saatleri için)
* Önceden protein tozu ile hazırlanmış içecek yada süt (öğleden sonra atıştırmak için)

Bu tavsiyelere uyarak fazla yemek yemeden vücudunuzu tok tutmayı başaracaksınız. Ayrıca, günün hangi saati spor yaparsanız yapın, vücudunuzun kas gelişimi için ihtiyaç duyduğu besinlerle doldurmuş olacaksınız. Evinizdeki şeker kutusu ise sizi yoldan çıkarmayacak

Doğru Antrenman
Herkesin karın kası vardır; ama bazılarındaki yağ tabakası altında kaybolur. Bu yüzden, baklavalarınızı çıkartmak için sonsuz tekrarda mekik çekmenize gerek yok.
En iyi sonucu elde edebilmek için, haftada en az 3 gün tüm vücudunuzu çalıştıracağınız ağırlık çalışmaları yapın. Ancak, egzersiz yaptığınız o günler arasında en az 1 gün dinlenmeyi de ihmal etmeyin.

Gece Antrenman Programlarınızı Es Geçin
Baklavalarınızı çıkarmak için uykunuzu iyi almalısınız. Chicago Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre; sadece 3 gece az uyumak bile kas hücrelerinizin insulin hormonuna direnç göstermesine neden olabiliyor. Uzun vadede de bu size yağlı bir göbek olarak geri dönüyor.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır