Makaleler » ANTRENMAN & BESLENME » ÇOCUKLAR İÇİN SPOR , JİMNASTİĞİN GÜCÜ

asdasdasdas dasdasdasd
resimKonu
 

Jimnastiğin Gücü

Yaşamının ilk yıllarında sporla tanışan, o hiç tükenmeyen enerjisini egzersiz yaparken kullanan miniklerin, hem kas ve kemikleri güçleniyor hem de daha sosyal ve cesur oluyorlar. Bu nedenle 6 ay -3 yaş arası tüm çocuklar...


Bu nedenle 6 ay -3 yaş arası tüm çocuklara Jimnastik öneriliyor.

Çocuklarının sağlıklı bir vücuda sahip olması, yaşına uygun fiziksel ve zihinsel gelişim göstermesi her anne babanın dileğidir. Son yıllarda Türkiye'de de uygulanmaya başlanan 'bebek jimnastiği' de bu gelişime katkıda bulunuyor, çocuğun kişisel ve fiziksel gelişimini destekliyor. 

Bebek jimnastiği 6 ay -3 yaş arası bebeklerle normal gelişim süreçlerine uygun olarak düzenlenmiş aktivitelerden oluşuyor. Uzmanlat; bebek jimnastiğinin çocuk psikiyatrları, çocuk doktorları ve pedagoglar tarafından onaylanmış bir yöntem olduğunu vurguluyor. Yöntem, hem sağlıklı çocuklar hem de hiperaktivite ve konuşma güçlüğü olan çocuklarda olumlu sonuçlar veriyor. 

Kas-iskelet sistemini geliştiriyor

Bebekler normal gelişim süreçlerinde önce oturmaya, sonra emeklemeye başlıyor ve nihayet yürüyor, koşuyorlar. Denge ve koordinasyon gelişimi, bebek için eğlenceli bazen zorlu deneyimler sonucunda kazandığı ve başardığı aktivitelerin başında geliyor. Bebek jimnastiğindeki amaç da bu gelişime uygun egzersizlerle bebeği desteklemek. Uzmanlar, 'Bebeğin kendi vücudunu tanıması, neler yapabildiğini görerek yeni aktiviteleri denemesi ve başarılı olması ona zevk verir. Birikmiş enerjisini boşaltmasını da sağlayan bu aktiviteler, çeşitli biçim ve boyutlardaki malzemeleri, renk, boyut ve farkları kavramasına, dil ve fiziksel becerilerinin gelişimine, el-göz koordinasyonuna, vücut kaslarının gelişimine, ince el kaslarının gelişimine yardımcı olur' diyor. 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır